Strona główna Kontakt Mapa strony Kanał RSS

Celebrator - imprezy fanów Depeche Mode

EKIPA - Spis, oraz krótka charakterystyka ludzi współpracująych z zespołem.


Daniel Miller

Urodzony w 1951 roku. Szef niezależnej wytwórni płytowej Mute Records, w której od samego początku nagrywają Depeche Mode. Oprócz tego jest jakby dodatkowym członkiem zespołu, do dziś służy zespołowi radą, a we wcześniejszych latach miał dość znaczący głos w kwestiach muzycznych. Początkowo kontrakt między Mute a Depeche Mode miał charakter tylko przyjacielskiej umowy i zatwierdzony został przez uścisk dłoni, dopiero w roku 1986 Depeche Mode obawiając się utraty zysków w przypadku śmierci Daniela postanowili sporządzić go na piśmie. Od początku jednak jego brzmienie jest niezmienione: w Anglii udział w zyskach i kosztach ponoszony jest solidarnie tak przez Depeche Mode jak i przez Mute, natomiast poza jej obszarem podział ten wynosi 75 do 25 na korzyść zespołu.


Anton Corbijn

Naprawdę nazywa się Anton Johannes Gerrit Corbijn Van Willenswaard. Pochodzący z Holandii światowej sławy fotograf muzyczny, autor ogólnego image'u oraz reżyser teledysków wielu światowej sławy grup muzycznych (oprócz Depeche Mode współpracował z takimi wykonawcami jak U2, Nick Cave and the Bad Seeds, Nirvana, Metallica, Herbert Grönemeyer, Bryan Adams, Red Hot Chili Peppers, Johnny Cash, Roxette, The Killers i Coldplay). Pierwszy kontakt z zespołem miał w roku 1981 robiąc zdjęcie na okładkę pisma New Musical Express (słynne zdjęcie z "rozmazanym" Dave'm na pierwszym planie). Jego dłuższa współpraca z grupą rozpoczęła się w roku 1986 gdy nakręcił pierwszy z całej późniejszej serii teledysk do utworu "A Question Of Time". Jest także odpowiedzialny za okładki płyt, projekty graficzne programów i innych gadżetów koncertowych a także sam wygląd sceny podczas tras koncertowych.

  ASK ANTON - Anton Corbijn odpowiada na pytania fanów


Daryl Bamonte

Urodzony w roku 1964. Praktycznie od początku istnienia grupy (a właściwie jeszcze za czasów Composition Of Sound) wielki fan oraz przyjaciel członków zespołu. Początkowo udzielał swojej pomocy przy transportowaniu potrzebnego podczas koncertów sprzętu. Później został oficjalnym i zakontraktowanym członkiem ekipy Depeche Mode. W roku 1994 zastąpił Andy'ego podczas końcówki amerykańskiej części Devotional Tour. Zbiera wszelkie pamiątki związane z Depeche Mode i jest osobą chyba najlepiej zorientowaną w całej i długiej historii grupy. Jest bratem członka grupy The Cure Perry'ego Bamonte.

  ASK DARYL - Daryl Bamonte odpowiada na pytania fanów


Tim Simenon

Urodzony w roku 19XX. Znany DJ oraz producent płytowy (przed Depeche Mode m.in. Gavin Friday, Nenneh Chery). Od wielu lat zdeklarowany fan Depeche Mode, już w roku 1988 pierwszy raz pracował dla zespołu robiąc remixy do utworów "Everything Counts" i "Strangelove" z singla BONG 16 "Everything Counts - Live". Po odejściu Alana, kiedy jesienią 1995 roku rozpoczęto prace nad albumem "Ultra", to on zajął się zdecydowaną większością prac w studiu a także znalazł swe miejsce na scenie jako support podczas trasy Singles Tour 86>98.


Gareth Jones

Jest producentem, doskonale obeznanym w sprzęcie. W 1983 wyprodukował album Construction Time Again, Some Great Reward oraz Black Celebration. Po długim okresie przerwy pojaiwił się znowu, tym razem jako pomocnik przy produkcji albumu Exciter.


Mark "Flood" Ellis

Od początku lat 80-tych pracował jako inżynier i producent z zespołami związanymi z mute. Miał on udział w nagraniach płyt takich wykonawców jak Nick Cave, Cabaret Voltaire, Soft Cell i Renegade Soundwave. Współpracę z Depeche Mode zapoczątkował w 1986 roku podczas robienia 12-calowego mixu utworu Stripped. Następnym krokiem Flooda jeżeli chodzi o współpracę było wyprodukowanie albumu Violator, a później jeszcze Songs Of Faith And Devotion na czym na długo zakończył współpracę z zespołem. Jego kolejnym dziełem jest singlowy mix Freelove.


Jonathan Kessler

Urodzony w 1964 roku, księgowy, który pojawił się w zespole podczas trasy koncertowej Black Celebration. Później stał się pierwszym menadżerem Depeche Mode. Towarzyszył Daveowi w 'trudnych chwilach' i to on zadbał o jego późniejszą kurację odwykową.


JD Fanger

Osoba obecna w zespole podczas tras koncertowych jako dźwiękowiec, kierownik trasy oraz asystent w jednej osobie.


Chris Carr

Osoba zajmująca się rekalmą Depeche Mode. Carr bardzo dużo czasu spędzał z grupą podczas nagrywania albumu jak i podczas tras koncertowych.


Anne Berning

Menadżer niemieckiej wytwórni Intercord, z którą związeni są Depeche Mode.


Christian Eigner

Urodzony w Austrii, zasiadł za zestawem perkusyjnym podczas Singles Tour. Także dał znać o sobie udzielając swoich umiejętności podczas nagrań do albumu Exciter. Bardzo dobrze radził sobie także podczas trasy koncertowej Exciter Tour, wystąpił także w wideoklipie do piosenki Freelove.


Peter Gordeno

Klawiszowiec, który wspomógł zespół podczas trasy The Singles Tour 86>98, a także Exciter Tour.


Steve Lyon

Jest dźwiękowcem, który został ściągnięty do współpracy z zespołem podczas nagrań do albumu Violator oraz Songs Of Faith And Devotion. Pomagał również Alanowi w przygotowywaniu taśm z muzyką koncertową, które miały być potem wykorzystywane przez Depeche podczas trasy.


Francois Kevorkian

Autor wszystkich mixów na albumie Violator oprócz 'Enjoy The Silence'. Wg słów Lyon'a: "Z Kevorkiana był straszny nerwus. Pamiętam jak raz kompletnie zniszczył sterownik. Miał całe góry sprzętu i to z całą pewnością jemu album Violator zawdzięcza swoje czyste brzmienie". Kevorkian wpółpracował z DM tylko przy produkcji Violatora.


Mark Bell

Producent albumu "Exciter", wcześniej pracował nad albumami Björk: "Homogenic" (1997) i "Selmasongs" (2000)


Dave Bascombe

Producent Music For The Masses. Tak naprawdę to album Depeche Mode był jego pierwszą większą produkcją. Wcześniej pracował m.in. przy albumach Petera Gabriela oraz Tears For Fears.


John Hillcoat

Producent videoklipów I Feel Loved oraz Freelove. Australijski reżyser, znany ze współpracy z Manic Street Preachers, Placebo, Bush, Suede i nickiem Cave'em.


Andrew Phillpott

Programowanie instrumentów klawiszowych zarówno podczas prac w studiu (przy płytach The Singles 8698 i Exciter) jak i na trasach promujących te albumy. Dodatkowo w teledysku I Feel Loved wystąpił gościnnie w roli perkusisty.


Airto Moreira

brazylijski perkusita, biorący udział w sesji nagraniowej Exciter'a.


Andy Franks

jest kierownikiem niemal każdej trasy koncertowej. Jest jednym z najczęstszych współpracowników DM i teraz żadna trasa koncertowa nie może się odbyć bez Andyego ...


Hildia Cambell i Samantha Smith

Dwie wokalistki gospelowe. Wraz z Bazil Meade zaśpiewały podczas nagrywania Get Right With Me, później, już bez Bazil, wyruszyły z zespołem w trasę Devotional Tour.


Marek Leiberberg

Jest odpowiedzialny za Depeche Mode w Niemczech. Organizuje konferencje prasowe, koncerty itp.


Michala Olexova

Jest redaktorem naczelnym oficjalnego magazynu Depeche Mode: BONG.


Marina Chavez

Jest drugim po Antonie Corbijnie, fotografem Depeche Mode.


Jaki Liebezeit

Perkusista wykorzystany podczas nagrywania albumu ULTRA. Wystąpił także z zespołem podczas Tonight Show w NBC gdzie zespół zagrał It's No Good oraz podczas innych występów promujących ULTRE.


D.A. Pennebaker

Słynny dokumentalista amerykanski, autor filmu dokumentalnego "Depeche Mode 101".


Clive Richardson

Autor klipow do Just Can't Get Enough, Everything Counts, Love In Itself, People Are People, Master And Servant , Blasphemous Rumours, A Question Of Lust


Stephane Sednaoui

Autor videoklipu do Dream On. Stephane znany jest także z produkcji videoklipów U2 "Mysterious Ways" i "Discotheque" oraz wielu innych znanych teledysków (R.E.M., Bjork, Madonny, Garbage, Red Hot Chilli Peppers).


Steve Malins

Autor, najlepszej jak dotąd, biografi Depeche Mode. Na codzień pracuje w magazynie "Q".


Julien Temple

Autor videoklipow See You, Leave In Silence


Peter Care

Autor videoklipów do Shake The Disease, It's Called A Heart, Stripped


Tamra Davis

Reżyser videoklipu do But Not Tonight


Martyn Atkins

Autor videoklipów do Little 15, Strangelove 88


Steven Green

Reżyser widoklipu do Home


Evelyn Halus

Nauczyciel śpiewu, podczas nagrywania ULTRY pomagała Dave'owi w doskonaleniu swojego wokalu i gdyby nie ona zapewne album nie zostałby zrealizowany.


Richard Blade

DJ radia KROQ, które od 1988 roku nieustannie promowało Depeche Mode, stając się jednym z najpopularniejszym radiem w USA. Sam Richard jest bardzo dobym znajomym zespołu ...


Kevin Kerslade

Zrealizował w okolicach Chicago videoklip do One Caress.


Brian Griffin

Zrealizował videokilip do piosenki Only When I Lose Myself
Strona główna Do góry
Copyright © 2005-2024 Modern Mode
Realizacja : DIALNET
strona główna /  news /  zespół /  dyskografia /  galeria /  teksty /  fani /  archiwum /  strona