Strona główna Kontakt Mapa strony Kanał RSS

Celebrator - imprezy fanów Depeche Mode

ALAN WILDER


Alan Wilder był członkiem grupy Depeche Mode w latach 1982 - 1995.

Pseudonimy:
Slik, Mr Emulator
Data urodzenia:
1.06.1959
Miejsce urodzenia:
Londyn
Znak zodiaku:
bliźnięta
Rodzice:
Katheleen i Albert
Rodzeństwo:
2 braci Stephen i Andrew
Stan cywilny:
żona Hepzibah Sessa
Dzieci:
córka Paris (z Hepzibah, urodzona 1996) oraz Stanley (z Hepzibah, urodzony 2001)

Wzrost:
180 cm
Włosy:
szatyn
Oczy:
zielone

Hobby:
praca w studiu nagraniowym, fotografia, piłka nożna - kibic drużyny Queens Park Rangers

Poprzednie zespoły:
Daphne & The Tenderspots (singiel "Disco Hell") , Real To Real (LP "Lightrope Walkers"), The Hitmen (singiel -"Bates Motel"), The Dragons, The Korgis (singiel "If I Had You")

1 czerwca 1995 roku - dokładnie w swoje urodziny - Alan Wilder ogłosił swoją decyzję o odejściu z szeregów Depeche Mode. Jej powody uzasadnił w następującym oświadczeniu:
"W wyniku powiększającego się niezadowolenia związanego z wewnętrznymi układami oraz stylem pracy grupy, ze smutkiem zdecydowałem się opuścić Depeche Mode. Decyzja moja nie była łatwa, szczególnie biorąc pod uwage, że kilka naszych ostatnich albumów było wskaźnikiem wysokich możliwości, które Depeche Mode osiągało.
Od czasu dołączenia do grupy w 1982 r. bezustannie starałem się wkładać całą energię, zapał oraz poświęcenie potrzebne dla powiększenia sukcesu grupy i pomimo stałej nierówności w podziale nawału pracy, ciągle je oferowałem. Niestety w grupie ten poziom wkładu nigdy nie zyskał szacunku i uznania, na jaki zasługiwał.
Chociaż jestem przekonany, że jakość naszej pracy polepszyła się, poziom naszych personalnych związków zmalał do tego stopnia, że dłużej nie mogę wierzyć, iż wyniki są warte tak wielkiego poświęcenia. Nie mam zamiaru rzucać oskarżeń w kierunku któregokolwiek członka grupy; wystarczającym będzie stwierdzenie, że związki pomiędzy nami stały się poważnie spięte, coraz bardziej denerwujące i w pewnych sytuacjach nieakceptowalne.
W związku z powyżej nadmienioną sytuacją nie mam innego wyboru, jak opuścić grupę. Wydaje się więc lepiej abym zrobił to teraz, ciągle czując wielki zapał i zamiłowanie do muzyki i ciesząc się możliwością podjęcia nowych projektów.
Pozostałym członkom grupy ofiaruję swoją pomoc i najlepsze życzenia sukcesu we wszystkim, czegokolwiek podejmą się w przyszłości, czy to wspólnie czy indywidualnie."

Po odejściu z Depeche Mode poświęcił się całkowicie solowej karierze jako Recoil, którą rozpoczął jeszcze w czasie współpracy z DM. Alan Wilder jako Recoil ma na swoim koncie albumy "1+2" (1986), "Hydrology" (1988), "Bloodline" (1992), "Unsound Methods" (1997) i "Liquid" (2000).
Strona główna Do góry
Copyright © 2005-2024 Modern Mode
Realizacja : DIALNET
strona główna /  news /  zespół /  dyskografia /  galeria /  teksty /  fani /  archiwum /  strona